Dla Dużych Przedsiębiorstw 

INFOLINIA 814 45 8000

Rozwiązanie telefoniczne VoIP dla dużych przedsiębiorstw

 

Tło


Wiele dużych przedsiębiorstw chce zastąpić tradycyjny system telefoniczny ze względu na jego małą elastyczność i wysokie koszty utrzymania. Chcą, aby nowy system telefoniczny obsługiwał dużą liczbę połączeń przychodzących i wychodzących. W dzisiejszych czasach system telefonii VoIP stał się pierwszym wyborem dużych przedsiębiorstw, ponieważ obsługuje wiele lokalizacji, łączność zdalną, dużą elastyczność i scentralizowane zarządzanie.


Wymagania


1. Telefony powinny obsługiwać automatyczną obsługę administracyjną, zdalną konfigurację i mogą być zarządzane centralnie przez centralę.
2. Wymagane są funkcje połączeń, takie jak przekazywanie połączeń, konferencje trójstronne, książka telefoniczna, poczta głosowa, nagrywanie rozmów, BLF.
3. Do obsługi dużej liczby połączeń potrzebny jest konfigurowalny system IVR.
4. System telefoniczny powinien być stabilny, a dane powinny mieć kopię zapasową.
5. Interfejsy API są wymagane do integracji z usługami stron trzecich.


Rozwiązanie


Rozwiązanie to bazuje na telefonie IP KRONX i bierze za przykład IPPBX.

• Wdróż dwa IPPBX w serwerowni centrali i włącz dwusystemową funkcję gorącej gotowości.
• Pracownicy w centrali mogą podłączać telefony IP do sieci wewnętrznej poprzez dostęp przewodowy lub bezprzewodowy oraz przypisywać numery wewnętrzne do każdego telefonu w PBX.
• Pracownicy w oddziałach i biurach mogą łączyć telefony IP z IPPBX centrali poprzez mapowanie sieci publicznej lub VPN.
• Pracownicy w podróży służbowej mogą korzystać z mobilnych telefonów programowych, aby łączyć się z IPPBX przez zewnętrzną sieć 4G i współdzielić ten sam numer wewnętrzny z telefonem biurowym.

 

 Schemat rozwiązania

 

 

 

Korzyści rozwiązania

1. Pracownicy w centrali, oddziałach, biurach i podczas podróży służbowych mogą bezpłatnie dzwonić do siebie za pomocą krótkich numerów.

2. Dzięki niestandardowemu systemowi IVR przedsiębiorstwa mogą poprawić jakość obsługi klienta, upewniając się, że połączenia są kierowane do najbardziej odpowiedniego agenta.

3. Telefony w recepcji mogą być wyposażone w BLF, aby monitorować w czasie rzeczywistym status innych telefonów.

4. IPPBX zapewnia użytkownikom interfejsy API do integracji z systemami ERP, OA, PDM, CRM i innymi.

5. Dwusystemowa funkcja Hot Backup, nadmiarowy system zasilania, wbudowana zapora sieciowa, TLS, SRTP w celu zabezpieczenia komunikacji biznesowej.